<
5
5 star100%
4 star0%
3 star0%
2 star0%
1 star0%
View All Reviews
1 review140 sold
Product features
Mouse over to zoom in
Model number: FTARP13-NTC-PR10B3435P2ST
Product name: Temperature sensor
Resistance:
10K
B value:
3435
Cable length:
2m
2m plug spring terminal
5m
Deliver to:
Shipping:
Estimated Delivery Time: 9-17 days
Quantity:
Buy Now
Add to Cart
Inquire
Payment:
PayPal/Credit CardWESTERN UNIONBANK TRANSFER
Product description
Model number and parameters
Model numberTypeMeasuring rangeOnline store:
FTARP13-NTC-PPlastic head NTC-50-110 ℃Visiting...
FTARP13-NTC-P NTC temperature sensor model number legend
FTARP13-NTC-P
Parent Model Number
R10
Resistance
B3435
B value
General
Model number FTARP13 series
Mounting form probe
Resistacne 10KΩ at 25℃
B value 3435K at 25/85℃
Probe material Plastic; Stainless steel
Probe diameter 6mm
Probe length Stainless steel: 34mm; Plastic: 18mm
Cable material Plastic
Cable length 2m, 5m, can be customized
Current: 2m plug spring terminal
Matched instrument STC-9200STC-1000
Insulating resistance 20MΩ min
Purpose For defrost temperature controller
FTARP13-NTC-P NTC temperature sensor child models
No Model Number Resistance B Value Cable Length MOQ Unit Price Related Product
FTARP13 series NTC temperature sensor temperature VS resistance characteristic
Packaging Details
Product quantity: 1pc
Package weight: 0.09kg
Package size: 10 x 10 x 4 cm
Reviews(1)
5 out of 5 stars
5 star100%
4 star0%
3 star0%
2 star0%
1 star0%