<
FTARP09 PT1000 type M10*1 screw thread 5*20mm 201 stainless steel probe 5m silica gel cable RTD temperature sensor
Product features
Mouse over to zoom in
Model number: FTARP09-PT1000-A201M10P1L20S5
Product name: Temperature sensor
Accuracy:
2B gradeA grade
Probe material:
201 stainless steel
316L stainless steel
Probe length (Including thread length):
20mm
30mm50mm
70mm100mm200mm250mm
0mm (Excluding thread length)